ADV
Wiadomości
Trending

Pościg i zatrzymanie nielegalnych migrantów w Brzesku. Akcja zakończona zderzeniem!

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie na autostradzie A4 na wysokości węzła Brzesko, podjęli pościg oznakowanym pojazdem służbowym za samochodem osobowym marki Opel. Zachodziło uzasadnione podejrzenie, że pojazdem przewożeni są nielegalni migranci.

Kierujący Oplem ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nakazy przywołujące do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę dynamicznie zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, którym poruszali się funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu.

Zarówno kierujący samochodem obywatel Gruzji, który usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jak również jego 5 nieletnich pasażerów – obywateli Syrii poszukiwanych przez Policję słowacką – zostali zatrzymani.

W wyniku podjętych działań młodzi Syryjczycy w dniu 7 lipca 2023 r. zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej.

Natomiast kierujący samochodem obywatel Gruzji decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Brzesku, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem m.in. organizowania nielegalnej migracji.

O sprawie pisaliśmy w materiale:

Kolizja podczas pościgu za nielegalnymi imigrantami. Zderzenie na węźle Brzesko<==

Justyna Drożdz / Straż Graniczna

Podobne artykuły

Back to top button