ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pościg za motocyklistą drogą wojewódzką 977, zakończony blokadą w Tuchowie

Na drodze wojewódzkiej DW 977 z Tarnowa do Tuchowa motocyklista w kilka minut popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo. Wszystko zarejestrowała kamera tarnowskiej grupy Speed. Jak się okazało, 17-latek jechał bez uprawnień.

W niedzielę w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tarnowie w rejonie ul. Tuchowskiej. Kilka minut po dwudziestej zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomimo dawanych znaków do zatrzymania, motocyklista odjechał w kierunku Tuchowa. Ponadto motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci grupy Speed ruszyli za nim w pościg. Motocyklista, uciekając, popełniał coraz poważniejsze wykroczenia. Po kilkuminutowym pościgu dopiero całkowita blokada drogi w rejonie stacji paliw w Tuchowie zmusiła kierowcę do bezwzględnego zatrzymania.
Jak się okazało, powodem ucieczki był młody wiek kierowcy, brak uprawnień do kierowania oraz nieprzerejestrowany motocykl. Mężczyzna to siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany, a po przesłuchaniu przekazany prawnym opiekunom.

Młody człowiek musi się teraz liczyć z postępowaniem karnym oraz wykroczeniowym za swoje zachowanie na drodze. O jego losie będzie decydował tarnowski sąd.
Prezentowany materiał filmowy pokazujemy ku przestrodze innym kierowcom, aby podejmowali na drodze same właściwe decyzje i nie narażali siebie i innych na zagrożenie. Kilka sekund może zdecydować o życiu i zdrowiu Twoim i innych.
Życzymy szerokiej drogi oraz bezpiecznego dotarcia do zamierzonego celu.

IB

Podobne artykuły

Back to top button