ADV
Wiadomości
Trending

Posłowie z okręgu tarnowskiego złożyli ślubowanie poselskie

W poniedziałek 13 listopada 2023 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Wśród posłów składających ślubowanie znalazło się 9 posłów z okręgu tarnowskiego. To Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski, Urszula Rusecka i Norbert Kaczmarczyk z Prawa i Sprawiedliwości, Urszula Augustyn i Robert Wardzała z Koalicji Obywatelskiej oraz Władysław Kosiniak-Kamysz i Piotr Górnikiewicz z Trzeciej Drogi.

Rota ślubowania zapisana w Konstytucji:

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

Tekst roty odczytał Marszałek Senior Marek Sawicki (PSL). Parlamentarzyści po wyczytaniu swojego imienia i nazwiska, wstawali i wypowiadał słowo: „Ślubuję”. Część z posłów dodawała zdanie: „Tak mi dopomóż Bóg”.

W wyborach jakie odbyły się15 października 2023 r. w okręgu nr 15 przyznano 9 mandatów do Sejmu, wśród których 5 przypadło Prawu i Sprawiedliwości, 2 dla KO oraz dwa dla Trzeciej Drogi.

Więcej o wynikach głosowania pisaliśmy w materiałach:

Znamy wyniki i nazwiska nowych posłów w okręgu wyborczym nr 15 – Tarnów <==

Jaki wynik osiągnęli w wyborach kandydaci związani z Powiatem Brzeskim? <==

IB

Prawo i Sprawiedliwość

\

Koalicja Obywatelska

 

Trzecia Droga

Podobne artykuły

Back to top button