ADV
Wiadomości
Trending

Poszukiwania zaginionego, który jednak nie zaginął

Kilka minut przed godziną 22 w środę 2 sierpnia 2023 r. służby ratownicze zostały zadysponowane do poszukiwań osoby unoszącej się na wodzie na terenie kąpieliska „Chorwacja” w Jurkowie. Mężczyźni znajdujący się na brzegu dostrzegli na wodzie człowieka, który nie reagował na ich nawoływania. W krótkim czasie zadysponowano strażaków ze specjalistycznym sprzętem do ratownictwa wodnego i poszukiwań. Przeczesanie terenu nic nie dało. Strażacy i policjanci nie znaleźli żadnych śladów. Policjanci nie otrzymali równocześnie żadnych zgłoszeń o ewentualnym zaginięciu, w związku z czym około południa 3 sierpnia akcja poszukiwawcza została zakończona.

Ostatecznie okazało się, że sprawcą całej zakrojonej na potężną skalę akcji poszukiwawczej był 42-letni mieszkaniec Powiatu Brzeskiego, który kąpał się nocą w niedozwolonym miejscu. Sprawa zakończyła się mandatem.

– W toku podjętych przez policjantów czynności ustalono, że na zbiorniku wodnym nie doszło do żadnego utonięcia.

Ustalono natomiast, że w dniu 2 sierpnia 2023r. na kilka minut przed zgłoszeniem, 42 letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, kąpał się w miejscu, w którym jest to zabronione. W związku powyższym został ukarany mandatem karnym.

Jego kąpiel w zbiorniku wodnym miała miejsce na chwilę przed i w trakcie dostrzeżenia go przez osobę zgłaszającą, która twierdziła, że widzi ciało osoby unoszące się na wodzie – informuje mł. asp. Grzegorz Kupiec oficer prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku.

O sprawie pisaliśmy w materiale:

Nocne poszukiwania na kąpielisku Chorwacja w Jurkowie / 2-3 sierpnia 2023 r. <==

IB / KPP

Podobne artykuły

Back to top button