ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Potrącenie nieletniej przez ciężarówkę

Niespełna 16-latka została potracona przez kierowcę zastawu ciężarowego, po tym jak przechodziła przez drogę krajową 94 w miejscowości Ładna. W stanie nieprzytomnym trafiła do szpitala w Tarnowie, a następnie szpitala uniwersyteckiego w Krakowie.

Po godzinie 19, w środę 6 grudnia br. miało miejsce potrącenie, jak się okazało, nieletniej, która przechodziła przez drogę w Ładnej. Na miejscu pojawili się ratownicy medycznie, a także strażacy i policjanci. Medycy przetransportowali ranną do szpitala w Tarnowie, natomiast strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, by policjanci mogli wykonać niezbędne, konieczne do postępowanie czynności. Rozmowa z osobami będącymi bezpośrednimi świadkami, a także zebrane ślady na miejscy zdarzenia oraz zgrany monitoring pozwoliły na ustalenie przebiegu tego wypadku.

Wszystko wskazuje na to, że na przystanku w Ładnej wysiadła z autobusu 16-latka, mieszkanka regionu tarnowskiego i przeszła za autobus. Nie jest wiadome dlaczego wyszła na jezdnię tuż przed nadjeżdżający samochód ciężarowy. Kierowca zestawu widząc co się dzieje gwałtownie odbił w lewą stronę i hamował, chcąc uniknąć uderzenia w pieszą. Po przejechaniu kilkunastu metrów zatrzymał zestaw. Na ulicy leżała potrącona piesza, której udzielił pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ratunkowego, medycy zaopiekowali się ranną i przewieźli ja do tarnowskiego szpitala. Okazało się jednak, że po konsultacji medycznej finalnie trafiła ona na oddział szpitalny w Krakowie.

Zebrany na miejscu materiał dowodowy pozwoli na ustalenie wszelkich jego okoliczności oraz przebiegu.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button