ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Potrącenie rowerzysty na drodze wojewódzkiej

Z poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala LPR-em 67-letni rowerzysta, potrącony przez kierowcę osobowego golfa.

W poniedziałek po godzinie 13, dyżurny Centrum Powiadamiania Ratowniczego odebrał informację o zdarzeniu z udziałem rowerzysty. Na miejsce skierowano ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów z Ciężkowic, oraz ruchu drogowego z Tarnowa. Zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z uwagi na obrażenia rowerzysty. Helikopter przetransportował rannego mężczyznę do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Na miejscu kierowano ruchem w sposób wahadłowy, a policjanci ruchu drogowego ustali okoliczności tego wypadku. Z ich ustaleń wynika, że podczas manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym 57-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, nie zachowała należytej ostrożności i spowodowała kolizję z poruszającym się w tym samym kierunku rowerzystą. Ten wytrącony z równowagi przewrócił się, uderzając przy tym głową o asfaltową drogę. Kierująca była trzeźwa, jednak nie potrafiła powiedzieć, dlaczego najechała na rowerzystę, którego widziała i podjęła manewr jego wyprzedzenia.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który posłuży we wszczętym właśnie postępowaniu i pozwoli na wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Kobieta straciła swoje prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na parking celem wykonania szczegółowych oględzin.

Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą specjaliści z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button