ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Poważny wypadek motocyklisty

Złamana noga i wizyta w szpitalu po wypadku do jakiego doszło w wczoraj na drodze w Wierzchosławicach. 41-letni motocyklista podczas wyprzedzania uderzył w skręcającego do posesji kierowcę osobowego audi. Motocykl dodatkowo zniszczył ogrodzenie sąsiedniej posesji.

Około południa 13 lutego w Wierzchosławicach doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia 41-letni motocyklista trafił do tarnowskiego szpitala ze złamana nogą i ogólnymi potłuczeniami, a jego motocykl zniszczył sąsiednie ogrodzenie. Na miejscu wypadek zabezpieczali strażacy ochotnicy, pierwszej pomocy udzielali ratownicy karetki pogotowia, a policjanci ruchu drogowego ustalali jego okoliczności oraz świadków.

Zebrany materiał dowodowy posłuży przeprowadzeniu analizy i wskaże winnych tego wypadku. Z wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca audi skręcał w lewo na teren posesji, gdy w tym czasie na lewym pasie jechał motocyklista, który wykonywał manewr wyprzedzania. Obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali wymagane dokumenty do kierowania pojazdami. W sprawie wypadku zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, a jego opinia pozwoli na wskazanie osób, które przekroczyły przepisy ruchu drogowego. Z uwagi na duże zniszczenia obu pojazdów zatrzymane zostały ich dowody rejestracyjne.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button