ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Powiatowe Targi Edukacyjne Brzesko 2023 / zdjęcia / video

W dniach 9 – 10 marca br. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku oraz Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne 2023 pod patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy.

Podczas uroczystego otwarcia Targów Starosta Brzeski przywitał zaproszonych gości, absolwentów szkół podstawowych wraz z opiekunami.

Mamy bardzo ciekawą ofertę edukacyjną, a nade wszystko ważne jest to, że jest ona dopasowana do realiów dzisiejszego rynku pracy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy kto ma wymarzony zawód, albo pasje, może je w naszych szkołach realizować.

Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu tego roku, kiedy wybierzecie jedną z naszych szkół, a są to szkoły znakomite, jest to wybór dla ludzi ambitnych i tych, którzy chcą zdobyć naprawdę dobre wykształcenie”– Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Przez dwa dni swoje oferty edukacyjne prezentowały szkoły i placówki oświatowe oraz instytucje wspierające pracę szkół – dzięki nim Powiatowe Targi Edukacyjne były miejscem, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od nowych pomysłów i inspiracji, po konkretną wiedzę i rozwiązanie.

Wśród proponowanych innowacyjnych kierunków kształcenia w szkołach można wymienić:

 Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Brzesku

klasa „medyczna” z przedmiotem dodatkowym język angielski medyczny, pod patronatem Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie, możliwość udziału m.in. w szkoleniach, warsztatach, zajęciach z zakresu nauk medycznych z wykładowcami i studentami,

klasa „lingwistyczna” z dodatkowym przedmiotem iberystyka pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego z  możliwością nauki języka norweskiego w formie on-line prowadzonego przez UG,

klasa „społeczno – przyrodnicza” z dodatkowym przedmiotem elementy komunikacji społecznej, w ofercie spotkania – zajęcia ze specjalistami psychologii, pedagogiki i socjologii, kurs podstawy języka migowego i pierwszej pomocy

 Zespół Szkół w Czchowie

Liceum Ogólnokształcące z oddziałem przygotowania wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Zajęcia w oddziale przygotowania wojskowego prowadzone przez instruktorów na terenie patronackiej jednostki wojskowej, szkolenia wojskowe oraz praktyczne zajęcia strzeleckie w ramach zajęć prowadzonych w szkolnej wirtualnej strzelnicy. Absolwent oddziału przygotowania wojskowego otrzymuje dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnię wojskową

Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku

technik ochrony środowiska – kierunek przyszłości również w zakresie odnawialnych źródeł energii. W dobie polityki ekologicznej Polski i Unii Europejskiej, poszukuje się specjalistów – inżynierów ochrony środowiska. Absolwenci Technikum są dobrze przygotowani, aby kontynuować naukę na wielu specjalnościach tego kierunku oferowanych przez uczelnie wyższe,

technik logistyk – zawód ponadczasowy, kształcenie na tym kierunku daje szerokie predyspozycje zawodowe. Logistyk potrafi sprawnie zarządzać transportem, magazynem, dystrybucją oraz dba o zaopatrzenie przedsiębiorstw i instytucji. Współpraca z przedsiębiorcami daje solidne przygotowanie praktyczne, a o wysokim poziomie kształcenia  świadczą sukcesy uczniów m.in. 8 miejsce w centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej 2022

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku

Dodatkowe specjalności do każdego zawodu m.in. technik programista z elementami sieci komputerowych, modelowania i druku 3D oraz grafiki komputerowej, programowanie stron internetowych oraz tworzenie aplikacji  desktopowych oraz mobilnych i gier, technik mechatronik z elementami robotyki i obsługą urządzeń CNC, projektowanie zespołu maszyn oraz urządzeń mechatronicznych z wykorzystaniem technik komputerowych, technik elektryk z elementami (OZE) odnawialnych źródeł energii oraz inteligentnych domów, montowanie instalacji elektrycznych, naprawa maszyn i urządzeń zasilanych prądem, projektowanie układów sterowania silników, technik hotelarstwa z elementami obsługi ruchu turystycznego i animacji czasu wolnego. Nowością w ofercie kształcenia jest technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii, wykonywanie podstawowych zabiegów kosmetycznych. Współpraca z przedsiębiorcami w zakresie praktyk m.in. IGLOO, MILO, Carlsberg, CAN PACK, Bolarus, Hotel Soray, Studio Fryzur Impuls, Galeria Fryzur Paulina Ciuba-Cierniak.

W każdym zawodzie istnieje możliwość ukończenia bezpłatnego kursu kompetencyjnego lub kwalifikacyjnego m.in.: Sushi Master, zdobnictwo cukiernicze, barista poszerzony o podstawy latte art., barmański I stopnia, tworzenie aplikacji mobilnych na platformę Android, grafika komputerowa 3D w programie 3DS MAX, charakteryzacja i wizaż fotograficzny, komputerowa diagnostyka samochodowa, kurs obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem, operator dronów (NSTS-01 dla operacji w zasięgu widoczności wzrokowej (VLOS) lub z widokiem z pierwszej osoby  z użyciem bezzałogowego statku powietrznego o masie startowej mniejszej niż 4 kg), uprawnienia SEP do 1 kV, prawo jazdy kat. B, spawacz metodą MAG oraz TIG.

Możliwość uczestnictwa w praktykach zagranicznych (Szwecja, Chorwacja, Niemcy, Hiszpania) w ramach programu Erasmus+.

Dodatkowo swoją ofertę zaprezentowały placówki oświatowe: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze,  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej. Porady w zakresie doradztwa zawodowego można było uzyskać na stoiskach: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Tarnowie, Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Brzesku, Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Brzesku.

Gościem specjalnym Targów byli żołnierze z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Krakowie oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Powiatowe Targi Edukacyjne 2023. Wasza obecność i zainteresowanie były niezwykle cenne dla naszego wydarzenia edukacyjnego.

Galeria zdjęć <<<

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Brzeskiego na rok szkolny 2023/2024

Wydział Edukacji

Video

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button