ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości

Pożar dachu w budynku mieszkalnym w Zbydniowie

3 kwietnia 2023 roku o godziny 17:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym w miejscowości Zbydniów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się dach i poddasze budynku mieszkalnego. Budynek przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej opuściły dwie osoby – mieszkańcy budynku.. Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wprowadzono rotę wyposażoną w aparatu OUO na poddasze budynku celem ugaszenia pożaru.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osoba mieszkająca w budynku, która zgłosił złe samopoczucie. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego i przeprowadzeniu badanie osoba poszkodowana została zabrana do Szpitala na dalszą hospitalizację. Dalsze działania polegały na kontroli poddasza oraz więźby dachowej kamerą termowizyjną i na bieżącym dogaszaniu odkrywanych zarzewi ognia oraz schładzaniu miejsc o podwyższonej temperaturze. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odłączyło dopływ prądu do budynku poprzez odłączenie przewodów na pobliskim słupie, a pogotowie gazowe skontrolowało instalację gazową – nie stwierdzono uszkodzeń.

Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone były do godziny 22:09. Działania ratowniczo – gaśnicze prowadziło łącznie 10 zastępów w tym: 4 zastępy z JRG Bochnia, oraz OSP: 2 zastępy OSP Łapanów, jeden zastęp OSP Tarnawa, OSP Zbydniów, OSP Wolica, OSP Lubomierz oraz Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny pożaru ustala Policja.

Opracowanie:  kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni.

Zdjęcia: druh Piotr Mazanek OSP KSRG Tarnawa.

blank

Podobne artykuły

Back to top button