ADV
Wiadomości

Pożar pustostanu przy ul. Starowiejskiej w Brzesku / 27 kwietnia 2022 r.

W środę 27 kwietnia 2022 r. około godziny 2:30 służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru pustostanu w miejscowości Brzesko, ul. Starowiejska. Ze względu na rodzaj pożaru i zagrożenie dla sąsiednich zabudowań – na miejsce zadysponowano znaczne siły straży pożarnej. Dzięki wczesnemu wykryciu zagrożenia oraz szybkiej interwencji strażaków udało się szybko opanować sytuację.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie – bowiem miejsce oraz godzina zdarzenia wskazują na celowe działanie zmierzające do wywołania pożaru i zniszczenia budynku.

Na miejscu działania gaśnicze prowadzili strażacy z PSP Brzesko (3 zastępy) oraz druhowie z OSP Jadowniki i OSP Szczepanów. Na miejsce skierowano także patrol Policji.

Na czas prowadzenia akcji gaśniczej od godziny 2:47 druhowie z OSP Dębno zostali skierowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do zabezpieczenia rejonu operacyjnego JRG Brzesko. Konieczność taka nastąpiła z powodu działań zastępów JRG Brzesko i OSP KSRG z gminy Brzesko, które brały udział przy pożarze.


foto: OSP Jadowniki
IB / Gmina Dębno

Galeria zdjęć

 

Podobne artykuły

Back to top button