ADV
Wiadomości
Trending

Pożar samochodu ciężarowego na granicy Sufczyna i Łoponia / 23 sierpnia 2022 r.

We wtorek 23 sierpnia 2022 roku kilkanaście minut przed godziną 16 służby ratownicze zostały zadysponowane przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do pożaru samochodu ciężarowego na granicy Sufczyna Łoponia w powiecie tarnowskim na drodze krajowej nr 94.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż kabina samochodu ciężarowego w całości objęta jest ogniem i zaczyna palić się również naczepa. Rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych niezwłocznie przystąpiła do gaszenia pożaru.

Po sprawdzeniu pojazdu kamerą termowizyjną i dokładnym przelaniu samochodu wodą wróciliśmy do remizy, a na miejscu zostały jednostki z powiatu tarnowskiego. Na czas działań droga krajowa była całkowicie zablokowana – relacjonują przebieg interwencji druhowie z OSP Dębno.

Na miejscu zdarzenia skierowano znaczne siły ratunkowe. Działania prowadzili strażacy z jednostek JRG Brzesko oraz JRG 1 Tarnów, a także druhowie z OSP Dębno, OSP Wojnicz, OSP Zakrzów oraz dwa patrole policji.


foto: OSP Dębno
OSP Dębno / IB

Podobne artykuły

Back to top button