WiadomościWideo
Trending

Pożar stodoły w Szczurowej / 15 lutego 2021 r.

W poniedziałek 15 lutego 2021 r. kilkanaście minut po godzinie 17 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Szczurowa (ulica Lwowska). Pożar był widoczny z odległości wielu kilometrów, a do akcji gaśniczej skierowano aż 6 zastępów straży pożarnej. Zniszczeniu uległa konstrukcja budynku, a także znajdujące  się w niej zapasy siana i słomy oraz ciągnik rolniczy i samochód osobowy. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia Policja.

– Po dotarciu pierwszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono w pełni rozwinięty pożar stodoły, w której znajdował się samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz przechowywane było siano oraz słoma. Niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz budowy linii gaśniczych w celu natarcia na płonący budynek, jednocześnie sprawiono zasilanie z sieci hydrantowej relacjonują na swoim profilu druhowie z OSP Szczurowa.

Około godziny 17.30 na miejsce zdarzenia Stanowisko Kierowania PSP Brzesko zadysponowało strażaków z PSP Brzesko oraz OSP Szczurowa, OZP Zaborów, OSP Uście Solnego oraz OSP Górka.

– Po dotarciu kolejnych zastępów, sukcesywnie budowano kolejne linie gaśnicze z wielu stron budynku do momentu zlokalizowania pożaru, następnie przystąpiono do wydobycia spalonych pojazdów, częściowej rozbiórki ścian w celu dotarcia do zarzewi ognia oraz przegarniania i przelewania nadpalonej słomy i siana.
Po zakończeniu tych czynności, budynek został zabezpieczony i przekazany właścicielowi – dodają strażacy z OSP Szczurowa.

Ze względu na silne zadymienie, działania prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy kamery termowizyjnej, nadmienić również trzeba że działania utrudniała ujemna temperatura.

Działania gaśnicze zostały zakończone około godziny 21:00.To kolejny tak poważny pożar do jakiego doszło na terenie Powiatu Brzeskiego w ostatnich miesiącach.

foto: OSP Szczurowa

video: nadesłane

IB

VIDEO

ZDJĘCIA

‼️ALARM OSP SZCZUROWA‼️
📅15.02.2021r.
🔥Szczurowa, ul. Lwowska- pożar budynku gospodarczego.

W dniu dzisiejszym około…

Opublikowany przez OSP KSRG Szczurowa Poniedziałek, 15 lutego 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast