ADV
1
Wiadomości
Trending

Pożar w Bielczy. Winna instalacja elektryczna / 24 września 2022 r.

W sobotę 24 września 2022r. służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Bielcza. Początkowo podejrzewano pożar sadzy w kominie, jednak ostatecznie okazało się, że pożar został wywołany przez niesprawną instalację elektryczną.

– Nasza jednostka została zadysponowana pożaru z nieszczelnego przewodu kominowego, jednak po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się iż przyczyną pożaru nie jest komin lecz instalacja elektryczna. Na szczęście udało się szybko zneutralizować pożar – opisują przebieg akcji druhowie z Bielczy.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z PSP Brzesko (2 zastępy), a także OSP Bielcza oraz OSP Borzęcin Górny. Obecny był również patrol policji.

Okresowe przeglądy instalacji to ważna sprawa – bowiem to nie tylko dokuczliwy obowiązek, ale przede wszystkim wyraz troski o bezpieczeństwo bliskich i własne. Usterki instalacji elektrycznej, niosące ryzyko porażenia prądem, uszkodzenia sprzętu, a w skrajnych sytuacjach nawet pożaru mogą się zdarzyć każdemu. Skutki zwarcia instalacji elektrycznej – nie tylko te samoistne, ale jako efekt zaniedbań, mogą być naprawdę dramatyczne.

– Rozpoczyna się okres grzewczy w związku z apelujemy o szczególne zwrócenie uwagi w jakiej kondycji są nasze źródła ogrzewania takie jak komin, instalacje elektryczne, jak i wentylacja – apelują druhowie z OSP Bielcza.


foto: OSP Bielcza
OSP Bielcza / IB

Podobne artykuły

Back to top button