ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Prawie 2,7 miliona złotych na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych / zdjęcia

Prawie 2,7 miliona złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych. Dzisiaj starosta bocheński Adama Korta w obecności członków Zarządu Powiatu oraz radnych powiatowych odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczny czek na realizację zadania inwestycyjnego.

To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Bochnia, przede wszystkim Gierczyc i Nieszkowic Małych. Na rozbudowanym odcinku drogi nie tylko wzrośnie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, a zakończenie planowane jest na koniec października. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizacje tego zadania — mówi starosta Adam Korta

Całkowita wartość zadania to prawie 5,4 miliona złotych. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Jezdnia zostanie poszerzona, wykonane zostaną nakładki wzmacniające oraz nowa warstwa konstrukcyjna. Powstanie chodnik, nowe pobocza i zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną. Drogowcy wybudują zatoki autobusowe, umocnią skarpy oraz przebudują infrastrukturę techniczną.

Podczas spotkania, czeki odebrali również samorządowcy z Bochni, Nowego Wiśnicza i Brzeska oraz Gmin: Rzezawa, Żegocina, Trzciana, Szczurowa i Dębno.

— [sk]

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button