ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Prawybory na Zielonce

W związku z wyborami do parlamentu Rzeczypospolitej, w Zespole Szkół technicznych i Budowlanych w Brzesku organizuje prawybory. Prawybory mają na celu pokazanie uczniom, którzy po raz pierwszy będą brać udział w wyborach tego, jak wyglądają procedury, jak powinni się przygotować oraz nauczyć ich, jak powinni poprawnie głosować, aby ich głos był ważny.

Poprzedzi je wykład na temat ordynacji wyborczej i procedur wyborczych, który jest zaplanowany na poniedziałek 9 października 2023 o godz. 10.55 w małej hali gimnastycznej. Na wykład zostały zaproszone następujące klasy: 3TI, 3TE, 3TP, 4TE, 4THG, 5THp, 1TI, 4TI, 5Mep, 5BGp.

We wtorek 10 października 2023, w godz. 8.00-13.30 w głównym hallu, na parterze, odbędą się prawybory.

Do udziału zostały zgłoszone, przez nauczycieli historii, uczniowie następujących klas: 3TP, 3TI, 3TE, 4TE, 4THG, 5THp, 2TBG, 2TE, 2bse, 4TI, 5TIp, 4TP, 4TMe, 5TGp, 5BGp, 5Mep, 3TGs.

Utworzono dwie szkolne komisje wyborcze, jedna będzie przyjmować głosy uczniów klas drugich i trzecich, druga komisja – klas czwartych i piątych. Przewiduje się głosowanie do sejmu na komitety wyborcze i do senatu na indywidualnych kandydatów.

Uczniowie, aby oddać ważny głos, powinni okazać członkom komisji dokument tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty), a następnie potwierdzić własnoręcznym podpisem na liście klasy, odbiór karty do głosowania. Głosować można podczas przerw lekcyjnych lub w trakcie lekcji, jeżeli nauczyciel wyrazi na to zgodę.

ZSTiB / IB

 Zapraszamy do udziału w przedwyborczej ankiecie Informatora Brzeskiego, która potrwa 72 godziny – od 7 do 9 października 2023 r. [ays_survey id=”5″]

Podobne artykuły

Back to top button