ADV
1
Wiadomości
Trending

Problem z oznakowaniem na ul. Ciepłej w Brzesku. Winni wandale?

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Brzesku na ul. Ciepłej został ustawiony na początku drogi znak zakazu zatrzymywania się (B-36). Ma to związek z zajmowaniem przez kierowców samochodów ciężarowych części jezdni oraz pobocza. Kierowcy oczekują w tym miejscu na przyjęcie ładunku z terenu lokalnego terminala kontenerowego. Mieszkańcy skarżą się na ciągle zakorkowaną ulicę oraz na zachowanie koczujących kierowców, którzy np. z powodu braku dostępu do toalety zmuszeni są do korzystania z pobliskich krzaków i zarośli.

Niestety całkiem nieznani sprawcy regularnie pod osłoną nocy obracają znak.

– 22 września i 27 września 2022 r. policjanci podejmowali interwencję na ul. Ciepłej w Brzesku, gdzie zgłoszenie za każdym razem dotyczyło odwróconego znaku drogowego. W związku z powyższym aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – mówi asp. sztab. Ewelina Buda specjalista ds. Prasowo-Informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Mieszkańcy liczą, że w rozwiązaniu problemu wandalizmu pomoże zapis z kamer monitoringu lokalnych przedsiębiorców. Udało się bowiem ustalić godzinę o której „tajemniczy” sprawcy dokonywali zmian w oznakowaniu.

IB

Podobne artykuły

Back to top button