ADV
Wiadomości
Trending

Problemy z tężniami solankowymi

Tężnie solankowe miały być jedną z nowych atrakcji turystycznych Małopolski. Kilkadziesiąt takich mikro obiektów zostało zrealizowanych w Małopolsce w ostatnich latach. Dofinansowanie na ten cel przekazał m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolskie Tężnie Solankowe”. W Powiecie Brzeskim takie obiekty powstały m.in. w Brzesku oraz Iwkowej.

Niestety mieszkańcy od samego początku zgłaszają problemy z ich funkcjonowaniem.

Tężnia Iwkowa

W czwartek 27 lipca 2023 r. na naszą skrzynkę redakcyjna otrzymaliśmy zdjęcie oraz informacje od czytelniczki, która była zdziwiona tym, że tężnia nie działa, pomimo, że w okresie wakacyjnym powinna być czynna od godz 10.00.

Aktualizacja: Gmina Iwkowa informuje, iż w związku z intensywnymi opadami deszczu Tężnia solankowa będzie nieczynna do odwołania – informacja ze strony Urzędu Gminy Iwkowa (informacje nadesłała pani Anna).

Tężnia w Brzesku

W minionym tygodniu jeden z czytelników informował nas na redakcyjną skrzynkę o tym, że w upalny dzień fontanna nie działała.

Niestety miejsce jest zaśmiecane, a często zanieczyszczane przez osoby o słabych żołądkach i równie słabych głowach. Do kompletu niestety tężnia jest wykorzystywane przez osoby bezdomne jako miejsce na nocleg.

Tężnia w Tarnowie

Od momentu powstania obiektu obiekt cierpiał na liczne przerwy w działaniu – głównie z powodu usterek technicznych.

Jak widać na powyższych przykładach – pomysł może i ma potencjał, ale wykonanie mocno kuleje.

Foto: nadesłane przez czytelniczkę

IB

Galeria zdjęć 

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button