ADV
Wiadomości

Profilaktyka uzależnień – piknik z udziałem czchowskich policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie aktywnie włączyli się w piknik dla dzieci i młodzieży zorganizowany na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tworkowej. Tematem przewodnim było przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Problem uzależnień wśród młodzieży jest niezwykle trudny. Spożywanie środków psychoaktywnych związane jest z ryzykiem występowania szkód zdrowotnych, a także przyczynia się do nasilania zachowań antyspołecznych, osłabia hamulce społeczne, nasila agresję, powoduje najczęściej absencję szkolną, nieprawidłową realizację obowiązku szkolnego oraz konflikty z rówieśnikami, rodzicami czy nauczycielami. W obecnych czasach w społeczeństwie coraz częściej słyszymy o przypadkach osób nieletnich będących ofiarami różnego rodzaju uzależnień. Chęć poczucia chwilowej ulgi i odprężenia sprawiają, że młodzież sięga po tytoń, narkotyki, czy alkohol. Substancje te pozwalają iluzorycznie przenieść się w inny świat i zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego. Stąd pomysł zorganizowania pikniku, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na zagrożenia płynące z nałogów. W projekcie „Profilaktyka Uzależnień – przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2023” uczestniczyli również funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czchowie.

W sobotę, 30 września 2023 r. przeprowadzili pogadankę na temat uzależnień, ale również o bezpieczeństwie na drodze oraz służby w Policji. Mundurowi pogadankę zakończyli przeprowadzeniem konkursu z nagrodami oraz przekazaniem dzieciom opasek odblaskowych ufundowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Podczas pikniku rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pn. „Walczę z nałogami – wygrywam codziennie”. Jego celem było uwrażliwienie młodzieży na temat uzależnień oraz uświadomienie zagrożeń płynących z nałogów. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością przygotowując ciekawe prace.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button