ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Program Interwencja w Rzezawie. Czy w Ostrowie Królewskim Powstanie zakład pirolizy opon?

W gminie Rzezawa w miejscowości Ostrów Królewski przy autostradzie A4 planowana jest budowa zakładu produkcji olejów i karbonizatów z tworzyw sztucznych. Mieszkańcy okolicznych miejscowości stanowczo sprzeciwiają się budowie tego typu obiektu.

Zdaniem protestujących budowa zakładu pirolizy będzie wiązała się m.in. z budową składowiska: opon, tworzyw sztucznych, paneli fotowoltaicznych itp., a te odpady będą zwożone do gminy z całej Polski i Europy. Najbardziej obawiają się jednak, że masowe przetwarzanie tego typu odpadów może spowodować skażenie i negatywnie oddziaływać na miejsce gdzie żyją oni i ich dzieci.

W związku z tym we wtorek 13 lutego o godz. 15.00 przed budynkiem urzędu gminy Rzezawa odbyło się spotkanie mieszkańców Gminy Rzezawa wraz z ekipą programu INTERWENCJA stacji POLSAT.

Czy wizyta w Rzezawie ekipy telewizyjnej z programu Interwencja rozwiąże problem?

Będziemy informować o planowanym termin emisji materiału w programie Interwencja.

W dniu w którym miało odbyć się nagranie materiału do programu na stronie Urzędu Gminy Rzezawa opublikowane zostało oświadczenie wójta Gminy Rzezawa.

– Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że do tej pory nie uzyskaliśmy kluczowego dla procesu administracyjnego uzgodnienia od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Termin na wydanie tego uzgodnienia został wyznaczony do dnia 27 lutego 2024 roku.

Pragnę podkreślić, że do momentu otrzymania wspomnianego uzgodnienia, wójt nie może podjąć decyzji w przedmiotowej sprawie, ani tym bardziej publicznie deklarować jaką decyzje podejmie – czytamy w oświadczeniu.

Treść oświadczenia

Interwencja – POLSAT

Interwencja to popołudniowy program reporterski o tematyce społeczno-interwencyjnej, nadawany codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Telewizji Polsat.

Będziemy informować o planowanym termin emisji materiału w programie Interwencja.

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button