ADV
Wiadomości

Przyborów / Dziki nie boją się już niczego

Żniwa w pełni, ale rolnicy nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Oprócz nieciekawej pogody w kratkę, która utrudnia koszenie zbóż – sporym problemem są szkody poczynione w zasiewach przez dzikie zwierzęta.

Chociaż jak się okazuje nie są one już tak dzikie. Od jednego z naszych czytelników (mieszkańca Przyborowa / Gmina Borzęcin) otrzymaliśmy zdjęcie dzika. który nic nie robi sobie z obecności kombajnu zbożowego.

– Dziki chodzą koło kombajnu, koło przyczep ze zbożem. Zachowują się jak oswojone psy. Dla własnego bezpieczeństwa w trakcie pracy trzeba stać na przyczepach, gdy czekamy aż kombajn będzie sypał.

Tak naprawde nie boją się już niczego!

Sami nie wiemy co z tym robić. Dziki buszujące w zbożu zniszczyły nawet 50% zasiewów – mówi rozgoryczony rolnik z Przyborowa.

Dziki pustoszące zasiewy odbierają wielu osobom chęć do pracy. Wiele osób rezygnuje z prowadzenia jakichkolwiek upraw z powodu zniszczeń czynionych m.in. przez dziki. Z tego powodu w ostatnich latach krajobraz Powiatu Brzeskiego – szczególnie środkowej i północnej części mocno się zmienił. Niegdyś uprawiane z wielką pieczołowitością pola dzisiaj porastają chwastami, krzewami i drzewami. Mocno wpływa to na krajobraz i skrócenie malowniczej niegdyś perspektywy.

– Czy koła łowieckie działające w Powiecie Brzeskim są w stanie skutecznie ograniczyć liczebność dzików? – to pytanie od innego rolnika, który również zmaga się z dzikami.

foto nadesłane

IB

Podobne artykuły

Back to top button