SportWiadomościWideo
Trending

Puchar Polski. Okocimski Brzesko lepszy od Orła Dębno / foto / video

Podopieczni trenera Sebastiana Sępka awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. W meczu II rundy Okocimski pokonał na wyjeździe Orła Dębno wynikiem 3:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa oraz Jakub Ogar. Wynik spotkania mógł podwyższyć strzelec drugiej bramki Mateusz Cięciwa, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy z rzutu karnego wywalczonego przez Dawida Lizaka.

Ponadto zespół z Brzeska kończył mecz w osłabieniu, gdyż w 85 minucie meczu za niesportowe zachowanie, czerwoną kartką ukarany został wspomniany Dawid Lizak. Dogodną sytuację miał  także Marcel Kubala, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce bramki.

II runda Okręgowego Pucharu Polski
Orzeł Dębno – Okocimski Brzesko 0:3
Bramki: Chawkat Zakareya 45, Mateusz Cięciwa 51, Jakub Ogar 56.
Żółte kartki: Karol Kliś, Maciej Jarosz, Artur Hebda – Oliwier Okas, Marcel Kubala.
Czerwona kartka: Dawid Lizak.
Sędzia: Patryk świerczek (KS Brzesko).
Widzów: 300.

Orzeł: Arkadiusz Michałek – Damian Hebda, Sebastian Greń, Szymon Michałek (61′ Józef Nowak), Marcin Furmański, Artur Hebda, Maciej Jarosz (66′ Bartosz Ciemięga), Damian Śliwa, Patryk Matug (86′ Patryk Szkarłat), Karol Kliś (80′ Miłosz Chomiak), Kewin Gurgul (74′ Antoni Kukuś).

Rezerwowi: Bartosz Ciemięga, Patryk Szkarłat, Antoni Kukuś, Miłosz Chomiak, Józef Nowak.

Trener: Sebastian Greń.
Kierownik drużyny: Daniel Kos.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Piotr Pitaś (65′ Dawid Lizak), Patryk Jawień (86′ Igor Uryga), Daniel Kaciczak, Piotr Czerwiński (80′ Hubert Smulski), Michał Siudut, Konrad Kuliszewski, Oliwier Okas (46′ Jakub Hebda), Jakub Ogar (62′ Marcel Kubala), Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa.

Rezerwowi: Jakub Hebda, Marcel Kubala, Dawid Lizak, Hubert Smulski, Igor Uryga, Dominik Grochot,

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Pierwszą akcję Okocimski przeprowadził w 4 minucie meczu, a dokładnie Oliwier Okas, który podał do Chawkata Zakareya, boczny pomocnik Okocimskiego oddał strzał, który został zablokowany przez obrońcę. W 8 minucie rzut wolny z okolicy 25 metra wykonywał Patryk Matug, który zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne do Kewina Gargula, zawodnik z Dębna nie zdołał opanować piłki posyłając ją poza linię końcową. Trzy minuty później dał o sobie znać były zawodnik Okocimskiego Marcin Furmański, który oddał mocny strzał zza pola karnego. Piłka po jego uderzeniu minęła jednak światła bramki strzeżonej przez Tomasza Jagiełkę.

Chwile później ten sam zawodnik zmusił golkipera Okocimskiego do pokazania swoich bramkarskich umiejętności, parując piłkę na rzut rożny. Zawodnicy Orła krótko rozegrali stały fragment gry, wówczas piłka trafiła pod nogi Sebastiana Grenia, który mocnym strzałem z narożnika pola karnego obił spojenie bramki. Na tą akcje próbował odpowiedzieć Mateusz Cięciwa, który posyłał futbolówkę tuż obok słupka.

W 18 minucie „Mati” dośrodkował piłkę w pole karne do wbiegającego Chawkata Zakareya, który strzałem z głowy próbował pokonać Arkadiusza Michałka. W 34 minucie przypomniał o sobie Jakub Ogar, który oddał strzał wysoko nad poprzeczką bramki. Pięć minut później na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Maciej Jarosz, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć piłki kierując ją do bramki Okocimskiego.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Okocimski Brzesko miał do wykonania rzut rożny. Do narożnika boiska podszedł Patryk Jawień, który dośrodkował piłkę w pole karne, ta z koli został wybita przez zawodników Orła wprost pod nogi Chawkata Zakareya, który zdecydował się na strzał zza lini pola karnego, nie dając tym samym żadnych szans na obronę bramkarzowi Orła.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy już w 51 minucie podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Na zdobytą bramkę wpływ miał Konrad Kuliszewski, który został sfaulowany przed polem karnym. Wykonawcą stałego fragmentu gry został Mateusz Cięciwa, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę. Piłka po jego uderzeniu wpadło w okienko bramki nie dając żadnych szans na obronę Arkadiuszowi Michałkowi.

Dwie minut późnij ponownie groźnie zrobiło się pod bramką Orła. Tym razem na dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne zdecydował się Daniel Kaciczak. Futbolówkę po jego uderzeniu zdołał wybić bramkarza miejscowych, kierując ją pod nogi aktywnego tego dnia Chawkata, który obił poprzeczkę bramki. Piłkę próbował dobić jeszcze Jakub Ogar, jednak tym razem pewną interwencją popisał się bramkarz.

W 56 minucie kibice zobaczyli trzecią bramkę w meczu. Jej autorem został dobrze znany miejscowym kibicom Jakub Ogar, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza, wykorzystując podanie Mateusza Cięciwy. W 68 minucie ładną akcję przeprowadził Marcel Kubala, który wrzucił piłkę w pole karne, niestety nieporozumienie między dwoma zawodnikami Okocimskiego wykorzystali obrońcy z Dębna, którzy zdołali oddali zagrożenie spod własnej bramki. Marcel chwile później próbował swoich sił, jednak strzał oddany przez zawodnika Okocimskiego był zbyt lekki by zaskoczył golkipera z Dębna.

W 75 minucie meczu sfaulowany w polu karny został Dawid Lizak, a arbiter nie mając żadnych wątpliwości wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł etatowy wykonawca „jedenastek” Mateusz Cięciwa. Niestety tym razem golkiper miejscowych wyczuł intencje strzeleckiego naszego zawodnika broniąc jego uderzenie. W końcówce spotkania wynik próbował zmienić jeszcze Marcel Kubala, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce bramki.