ADV
Kultura
Trending

Puellae Orantes zaśpiewały w Mokrzyskach / zdjęcia

Dziewczęta z Puellae Orantes przeniosły słuchaczy koncertu w kościele w Mokrzyskach w świat pełen pokoju, radości i nadziei.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W niedzielę 7 stycznia 2024 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wystąpił dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes.

– Koncert kolęd w wykonaniu Puellae Orantes był niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem. Chór ten składał się z utalentowanych i pełnych pasji dziewcząt, które za sprawą swojego śpiewu potrafiły przenieść słuchaczy w świąteczny nastrój – mówi ks. Stanisław Tokarski, proboszcz parafii.

Zespołem dyrygował ks. Władysław Pachota, który sprawił, że chór był zgraną i zmotywowaną grupą, która potrafiła w pełni oddać charakter kolęd i pastorałek. Zespołowi akompaniowała Weronika Gardziel.

– Weronika Gardziel, która towarzyszyła chórowi, pokazała swój talent, jej gra była doskonale zharmonizowana ze śpiewanymi utworami, pomagając stworzyć głębię każdego z nich – dodaje ks. Stanisław.

O tajemnicy Bożego Narodzenia i kolędach mówiła Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru, wprowadzając w treść prezentowanych utworów.

– Występ był nie tylko koncertem, ale przede wszystkim doświadczeniem duchowym. Dziewczęta przekazały śpiewem emocje i uczucia obecne w świątecznym czasie. Ich występ wprowadził słuchaczy w nastrój pokoju, radości i nadziei, która towarzyszy narodzinom Chrystusa – podkreśla proboszcz, który zorganizował koncert.

foto: RADOSŁAW BEŁŻEK

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button