ADV
KulturaWiadomości

Rafał Bil nowym dyrygentem Strażackiej Orkiestry Dętej z Łysej Góry

Zmiany w Strażackiej Orkiestrze Dętej z Łysej Góry! Nowym kapelmistrza gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej z Łysej Góry, która działa pod patronatem Dębińskiego Centrum Kultury został Rafał Bil.

Rafał Bil to muzyk, puzonista, dyrygent orkiestr, pedagog. Ukończył Szkołę Muzyczną II st. w Tarnowie, a w roku 2021 Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 2021 – 2023 Kapelmistrz i instruktor Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice. Od 2022 r. nauczyciel i prowadzący orkiestrę w Szkole Muzycznej I stopnia w Rożnowie. Jako kameralista brał udział w koncertach z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz gwiazdą muzyki polskiej Piotrem Rubikiem. Od wielu lat związany z życiem i działalnością orkiestr dętych, współpracując jako muzyk m.in. z Orkiestrą „Wieniawa”, Orkiestra Dęta OSP Siemiechów, Strażacka Orkiestra Dęta OSP Rzepiennik Strzyżewski, Orkiestra Dęta Mszana Górna. Aktualnie student drugiego roku Studium Kapelmistrzowskiego w Nowym Sączu.

– Z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość, w rozwój muzyczny naszej gminnej łysogórskiej strażackiej orkiestry dętej, która ma już za sobą 45 lat muzycznej historii. Wierzymy w napływ świeżej, młodzieńczej krwi.

Życzymy Panu Rafałowi, w tej misji odbudowy i rozwoju orkiestry, powodzenia.

Ambitne plany koncertowe i wizja prowadzenia orkiestry, dodatkowo uzupełniona o edukację dzieci i młodzieży w zakresie instrumentów dętych, każe z optymizmem patrzeć w przyszłość – podkreśla dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w próbach orkiestry. Zarówno doświadczonych muzyków jak również dzieci i młodzież, chcące rozpocząć przygodę z orkiestrą dętą. Równolegle Dębińskie Centrum Kultury prowadzi nabór do zespołu głównego – Strażackiej Orkiestry Dętej z Łysej Góry jak i do sekcji młodzieżowej. Prosimy o kontakt telefoniczny do sekretariatu Dębińskiego Centrum Kultury (14 66 58 661) w godzinach pracy sekretariatu.


DCK

blank

Podobne artykuły

Back to top button