SportWiadomości

Rezerwy z pewną wygraną

Rezerwy Okocimskiego Brzesko wróciły na zwycięskie tory. W meczu 18. kolejki brzeskiej A-klasy podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka podejmowali na własnym stadionie Iva Iwkowa. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy, którzy pokonali rywali wynikiem 4:0. Bramki w meczu zdobyli Oliwier Okas, Sebastian Pasek oraz dwukrotnie Dawid Kurek.

uż na początku spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłkę w pole karne dośrodkował Patryk Jawień, a do piłki najwyżej wyskoczył Igor Uryga, kierując futbolówkę głową do siatki rywala. Niestety sędzia główny dopatrzył się w tej akcji faulu Igora na zawodniku z Iwkowej. Chwile później dyspozycję Bartłomieja Martyki sprawdzał aktywny tego dnia Dominik Jasnos, jednak w tym przypadku górą był golkiper miejscowych.

Okocimski na prowadzenie wyszedł po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego wykonanego przez Oliwiera Okasa. Piłka po jego uderzeniu zmyliła w ostatnim momencie bramkarza z Iwkowej zatrzymując się tym samym w siatce bramki. Goście odpowiedzieli mocnym uderzeniem, po którym piłka zatrzymała się na słupki bramki.

Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Tym razem gola zdobył Dawid Kurek egzekwując pewnie rzut karnym. Chwile później ten sam zawodnik mógł, a wręcz powinien zdobyć swojego drugiego gola w meczu. Niestety w dogodnej sytuacji Dawid Kurek posłał piłkę obok bramki. Tuż przed przerwą z gola powinni cieszyć się zawodnicy z Iwkowej, a dokładnie Dominik Jasnos, który minął zarówno obrońcę jak i Bartłomieja Martykę i mając pustą bramkę oddał strzał, po którym piłka zatrzymała się na słupku bramki.

W drugiej połowie Okocimski chciał jak najszybciej strzelić kolejne gole, by móc na dobre zamknąć spotkanie i w pełni kontrolować jego przebieg. Sztuka ta udała się w 53 minucie wówczas walczący do końca z obrońca Dawid Kurek zdołał strzelić swoją drugą bramkę w meczu. Kropkę nad „i” postawił z kolei Sebastian Pasek, który po dośrodkowaniu Michała Zdronia nie dał najmniejszych szans golkiperowi gości ustalając tym samym wynik na 4:0.

Mimo, że do końca spotkania kibice nie zobaczyli już goli to z pewnością akcje ofensywne przeprowadzone z Iva Iwkowa mocno zagroziły bramce miejscowych. Na szczęście dobra dyspozycja bramkarza zapobiegła utracie goli kończąc tym samym spotkanie wynikiem 4:0.