ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Rolniczy protest w Powiecie Tarnowskim i Tarnowie / zdjęcia i video

Łącznie 70 ciągników rolniczych wyruszyło w piątek 9 lutego 2024 r.  spod stadionu w Niecieczy na drogi Powiatu Tarnowskiego i Tarnowa w ramach ogólnopolskiego protestu rolników.

Wg organizatorów celem protestów jest m.in.  unormowanie handlu z Ukrainą, sprzeciw wobec wdrożenia „Zielonego Ładu” i ograniczeń handlu zwierzętami w Polsce.

Pomimo wielu emocji jakie towarzyszą protestom rolniczym w innych krajach – protesty rolników miało bardzo spokojna i wyważoną formę. Mieszkańcy regionu ze zrozumieniem odnoszą się do postulatów protestujących rolników.

Przejazd ciągników i maszyn rolniczych w Tarnowie i regionie tarnowskim polegał na powolnym przemieszczaniu się wytyczoną trasą, biegnącą od Niecieczy i dalej do Żabna, Niedomic, Ilkowic Łęgu Tarnowskiego i Tarnowa. Następnie ulicami Mroźną, Kryształową, Spokojną, Błonie, Al. Jana Pawła II, Słoneczną, Bł. Ks. Romana Sitko, Słowackiego, Szkotnik, Krakowską, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Kwiatkowskiego, Witosa do Wierzchosławic drogą 975 w kierunku ronda za autostradą A4, następnie drogą wzdłuż autostrady do drogi 973, na rondzie w kierunku Wierzchosławic, drogą 975 do Radłowa, Biskupice Radłowskie, Żabno, Nieciecza.

W czasie protestu policjanci wydziałów; ruchu drogowego oraz prewencji zabezpieczali kolumnę  ciągników rolniczych zapewniając bezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pieszych, a także czuwając nad płynnością przejazdy kolumny protestujących rolników.

Foto&video Maciej Mazur

IB

Galeria zdjęć

 

Podobne artykuły

Back to top button