ADV
blank
Wiadomości
Trending

Rosjanka i Gruzin zlekceważyli przepisy pobytowe

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie zatrzymali w poniedziałek obywatelkę Rosji i obywatela Gruzji. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że cudzoziemcy powinni opuścić strefę Schengen odpowiednio 193 oraz 315 dni wcześniej.

W wyniku podjętych czynności kontrolno-weryfikacyjnych ustalono, że 23-letnia obywatelka Rosji ostatni raz wjechała na terytorium RP w połowie października 2021 r. na podstawie polskiej wizy typu D. Na początku pracowała w Łodzi w firmach produkujących odzież, później przyjechała do Krakowa i swój nielegalny pobyt tłumaczyła zamiarem podjęcia nauki.

Natomiast 30- letni Gruzin wjechał do Polski pod koniec grudnia 2021 r. Podjął zatrudnienie w powiecie starachowickim przy przetwórstwie mięsa, następnie pracował w  Krakowie jako taksówkarz, a ostatnio zajmował się dostawą jedzenia na zamówienie.

Rosjanka powinna opuścić terytorium RP 1 grudnia ubiegłego roku.  Z kolei Gruzin – zgodnie z obowiązującymi w tym czasie przepisami – powinien wyjechać z Polski w terminie do 30 dnia po odwołaniu stanu zagrożenia epidemiologicznego. Niestety nie uczynił tego i jego pobyt stał się nielegalny.

W związku z tym dzień kontroli cudzoziemki był jej 193, a obywatela Gruzji 315 dniem nielegalnego pobytu na terytorium RP.

Zarówno wobec Rosjanki, jak i Gruzina Komendant Placówki SG w Krakowie wydał decyzję o zobowiązaniu do powrotu wraz z jednoczesnym zakazem wjazdu do państw strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

sg

blank

Podobne artykuły

Back to top button