ADV
Wiadomości

Rozmowy o cyberprzemocy z uczniami Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

Brzescy policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w sieci oraz zagrożeniach i konsekwencjach niezgodnych z prawem zachowań.

Galeria zdjęć <==

Warto wiedzieć, że nasze dzieci przeglądając różnego typu strony internetowe, mogą spotkać się z ogromnym natężeniem agresji. Z cyberprzemocą możemy mieć kontakt w formie agresywnych komentarzy na forach, pod artykułami czy na portalach społecznościowych, lub poprzez zamieszczanie kompromitujących materiałów, tworzenie obraźliwych stron, memów. Wszystkie te działania to forma hejtu, czyli mowy nienawiści. Pamiętajmy, że nasze dziecko może być dotknięte prześladowaniami ze strony rówieśników, lecz może być również tak, że będzie sprawcą tego typu przemocy wobec innych.

Podczas spotkania, które odbyło się 27 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Podkreślili skalę zagrożeń w sieci oraz to, w jaki sposób można się przed nimi uchronić. Szeroko omówili konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button