ADV
Wiadomości

Rusza rozbudowa sieci wodociągowej w Borzęcinie i Przyborowie

W dniu 2 czerwca 2023 r., w Urzędzie Gminy Borzęcin, po uprzednio przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisano umowy z wykonawcami inwestycji rozbudowy sieci wodociągowej.

Galeria zdjęć <==

W ramach realizacji zadania wybudowana zostanie sieć z rur PE fi 110 mm o długości 2,7 km w miejscowościach Borzęcin i Przyborów. Łączna wartość robót, zgodnie z zawartymi umowami zamyka się kwotą 676 821 złotych.

– Prace prowadzone będą na nowo powstających osiedlach mieszkaniowych, gdzie ze względu na postępującą zabudowę zachodzi potrzeba wykonania infrastruktury umożliwiającej włączenie nowych budynków do gminnej sieci wodociągowej – wyjaśnia Janusz Kwaśniak, wójt Gminy Borzęcin.

W miejscowości Borzęcin (Osiedle Łazy), wzdłuż budowanych dróg osiedlowych powstanie sieć o długości 1 258 metrów. Wykonawcą robót budowlanych jest Firma Usługowo-Handlowa MONTER z Bochni, która zrealizuje zadanie za kwotę 312 417 złotych. Również w Borzęcinie, na Osiedlu Działki wykonany zostanie wodociąg o długości 705 metrów. Roboty na tym zadaniu, za kwotę 168 021 złotych wykona firma Hydraulik-a Marcin Puchała z Jurkowa.

W Przyborowie sieć wodociągowa wybudowana zostanie na dwóch odcinkach: przy stadionie (317 m) oraz na działkach za sklepem LEWIATAN (453 m). Koszt robót w tej miejscowości zamyka się kwotą 196 383 złote, a ich wykonawcą jest firma Hydraulik-a Marcin Puchała z Jurkowa.

Termin realizacji ww. inwestycji, zgodnie z zawartą umową to 180 dni od dnia podpisania umowy. Zadanie realizowane jest w ramach środków pozyskanych przez gminę Borzęcin z subwencji uzupełniającej oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak informuje wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, to nie jedyne inwestycje w zakresie rozbudowy sieci wodociągowej planowane do realizacji w najbliższym czasie.

– Aktualnie opracowujemy dokumentację projektową dla inwestycji pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Borzęcin – połączenie sieci wodociągowej w miejscowości Przyborów z siecią wodociągową w miejscowości Borzęcin”.

W ramach ww. zadania wykonany zostanie projekt budowlano – wykonawczy sieci wodociągowej fi 160 PE o długości około 2300 mb. Realizacja tego zadania pozwoli na dywersyfikację dostaw wody dla tych miejscowości, jak również na włączenie do sieci zainteresowanych mieszkańców Osiedla Igloopol. Koszt wykonania dokumentacji to kwota 43 296 złotych – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Prace budowlane w ww. zakresie realizowane będą w 2024 roku.

borzecin.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button