TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Ruszyła zbiórka na pomoc dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

Koronawirus w naszym regionie nie daje o sobie zapomnieć. O ile w Powiecie Brzeskim już tylko jedna osoba choruje na koronawirusa – o tyle w Powiecie Tarnowskim, a konkretnie w Gminie Tuchów doszło do dużego zakażenia. W sumie badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u 65 osób z Tuchowa. Choruje 33 redemptorystów, 18 sióstr józefitek i 3 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni. Poza klasztorami oraz Domem Pogodnej Jesieni COVID19 ma 10 osób. W niedzielę służby sanitarne poinformowały o kolejnych 5 zakażeniach w Powiecie Tarnowskim (jak na razie jeszcze brak informacji z jakiej gminy).

Mieszkańcy powiatu Brzeskiego już wielokrotnie w trakcie trwającej epidemii koronawirusa dali przykład swoje ofiarności i gotowości do niesienia pomocy. Wspomóżmy naszych sąsiadów, którzy znajdują się w potrzebie!

Pomoc finansowa

W serwisie zrzutka.pl wolontariusze z grupy „Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku” prowadzą kolejną zbiórkę – tym razem jej celem jest zgromadzenie 30 000 zł na wsparcie dla Józefitek w Tuchowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej. Pojawiły się już pierwsze wpłaty. Czy przyłączycie się do tej akcji?

Szczegółowe informacje na zrzutka.pl / Zapraszamy do wpłacania

Zrzutka.pl – POMOC JÓZEFITKOM z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie <==

 

– Informacje które do nas docierają z różnych źródeł mówią o dramatycznej sytuacji która panuje w Domu Pogodnej Jesieni. Pokażmy że nie jesteśmy obojętni na sytuację tam zaistniałą. Razem możemy zrobić naprawdę wiele. Liczymy że i tym razem damy radę! – apelują organizatorzy zbiórki.

Wśród tych którzy wykazali olbrzymie zaangażowanie w ostatnich miesiącach – organizując zbiórki darów i pieniędzy, a przede wszystkim szyjąc maseczki jest wspomniana facebookowa grupa „Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku”. Wolontariusze z tej grupy uszyli ponad 15 tysięcy maseczek, a lista ich osiągnięć jest naprawdę długa. Grupa wyzwala wiele pozytywnej energii – to przykład pięknej, bezinteresownej działalności w chwilach zagrożenia.

Pomoc rzeczowa

Wsparcie finansowe – to nie jedyna forma pomocy jaką można nieść naszym sąsiadom z Powiatu Tarnowskiego. Potrzebne są środki ochrony indywidualnej i wyposażenie w specjalistyczny sprzęt: maseczki, kombinezony, gogle i okulary ochronne, rękawiczki, środki do dezynfekcji, koncentratory tlenu, oczyszczacze powietrza, a także jednorazowe naczynia i sztućce. Od 10 czerwca na dziedzińcu tuchowskiego ratusza jest możliwość pozostawienia sprzętu i naczyń jednorazowych, a także innych rzeczy pozwalających siostrom na efektywną opiekę nad pensjonariuszami Domu Pogodnej Jesieni. Następnie druhowie z OSP Tuchów w bezpieczny sposób dostarczą siostrom wszystkie przekazanie dary.

Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. W placówce przebywa 45 osób. Pacjenci placówki to osoby starsze, przewlekle chore, leżące, często po przebytych ciężkich chorobach, takich jak udar czy wylew jak również pacjenci onkologiczni. Wymagają 24-godzinnej, specjalistycznej opieki. Na kwarantannie jest prawie 30 pracowników świeckich. W klasztorze józefitek w Tuchowie przebywa w izolacji pięć zakażonych sióstr. Piętnaście pozostałych chorych trafiło do krakowskiego szpitala. W Domu Pogodnej Jesieni pensjonariuszami opiekują się tylko osoby zdrowe. Prawie wszyscy pracownicy są na kwarantannie. W placówce zostały trzy opiekunki, które się zgłosiły, że chcą spędzić kwarantannę w Domu Pogodnej Jesieni, gdzie pracują. Placówka potrzebuje rąk do pracy.

– Potrzebujemy wolontariuszy chętnych do pracy przy starszych, ale także do kontaktu ze światem zewnętrznym, bo my nie możemy wychodzić. Mamy mieć zapewnione środki ochrony osobistej, ale potrzebujemy bardzo dużej liczby maseczek, rękawic – mówi siostra Pacyfika Pławecka.

O tym jak wesprzeć DPS w Tuchowie możemy przeczytać na stronie Urzędu Gminy w Tuchowie.

Pomoc dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie <==

foto: tuchow.pl

IB / tuchow.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast