ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Ruszyły kolejne prace przy rewitalizacji Pałacu Dąmbskich w Wojniczu

Obecnie trwają prace związane z wyminą pokrycia dachowego, oraz z wykonaniem podbicia i izolacji fundamentów pałacu.

Po intensywnych pracach związanych ze skuciem tynków na ścianach zewnętrznych pałacu przyszła pora na wykonanie podbicia fundamentów i ich izolację oraz wymianę pokrycia dachowego budynku, które zakłada wymianę konstrukcji więźby dachowe oraz wykonanie nowych obróbek blacharskich. Rozpoczęły się również prace wewnątrz obiektu, które dotyczą m.in. pogłębienia piwnic oraz wykonania prac wyboczeniowo-remontowych bezpośrednio związanych ze zmianą sposobu użytkowania obiektu.

–  Jesteśmy w kolejnym etapie prac związanych z rewitalizacją Pałacu Dąmbskich. Obecnie trwa remont i zabezpieczenie dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz wymianą uszkodzonych krokwi. Konieczna okazała się również wymiana stropu.  – informuje burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. Do tej pory woda deszczowa, zamiast być odprowadzana do rynien spływała bezpośrednio po dachówce, prowadząc do powolnego zapadania się dachu i niszczenia krokwi, dlatego naprawa dachu jest niezbędna.dodaje.

Przypomnijmy, że 4 miliony gmina pozyskała na ten cel z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, pozostałe prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz wkład własny z budżetu gminy Wojnicz.

um

Podobne artykuły

Back to top button