ADV
blank
ReligiaWiadomości
Trending

Ruszyły zapisy na Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba” 2023

Parafia św. Jakuba w Brzesku organizuje kolejną – osiemnastą już z kolei edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba.

W Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba biorą udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego. Uczestnicy będą oceniani w 8 kategoriach wiekowych. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników.

Zgłoszenia można składać do piątku 6 stycznia 2022 r. mija ostateczny termin nadsyłania kart zgłoszenia i nagrania utworu. Eliminacje wstępne polegają na przesłaniu nagrania audiowizualnego podmiotu zgłaszającego się do konkursu. W tym roku wymogiem konkursowym było wykonanie, w języku polskim jednej, dowolnej kolędy lub pastorałki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej przy akompaniamencie instrumentów muzycznych (lub podkładzie mp3).

W ostatni weekend stycznia w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku będzie miał miejsce finał konkursu, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Konkurs  Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba” jest wpisany w tradycję śpiewania kolęd w Brzesku. Bowiem przed laty w brzeskiej Farze był organizowany parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek „Świętej Rodzinie w darze”.

W 2005 roku, w toku rozmów z ks. Proboszczem Józefem Drabikiem powstała myśl, aby przekształcić ten Koncert w powiatowy konkurs. Zadanie organizowania tego konkursu przypadło ks. Stanisławowi Kaczce, wikariuszowi z brzeskiej parafii. Od tamtego czasu, co roku odbywa się ten konkurs, we współpracy Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Brzesku

Przez ostanie lata dyrektorem konkursu był ks. mgr Marcin Gazda. Od 2022 r. rolę tę przejął ks. Marcin Natonek.

TERMINARZ KONKURSOWY:
06.01.2023 – ostateczny termin nadsyłania Kart zgłoszenia oraz nagrań.
21.01.2023 – publikacja listy zakwalifikowanych nagrań na stronie parafialnej
28.01.2023 – II Etap – Przesłuchania wybranych uczestników w Auli Chrystusa Króla. (Harmonogram przesłuchań zostanie podany do wiadomości 26.01.2022) Brzeski Koncert Noworoczny, wręczenie nagród Laureatom.

Kontakt i adres do zgłoszenia:

Ks. Marcin Natonek

32-800 Brzesko, ul. Głowackiego 2

e-mail: konkurskoledbrzesko@gmail.com

Dokumenty do pobrania

📥 Regulamin konkursu do pobrania: [plik .pdf]

Karty zgłoszenia do pobrania: [plik Word]

📥 Karta zgłoszeń – soliści

📥 Karta zgłoszeń – zespoły

IB / Parafia Św. Jakuba

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button