Wiadomości

Są wyniki badań kobiety z podejrzeniem zakażenia koronawirusem / 26 lutego 2020 r.

Są już wyniki badań kobiety z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak poinformowało w środę 26 lutego 2020 r. Radio Kraków badania przeprowadzone przez Państwowy Zakład Higieny nie potwierdziły u pacjentki groźnej choroby. Kobieta pozostaje jednak pod opieką lekarzy. 

Jak informowaliśmy 25 lutego – kobieta – mieszkanka powiatu brzeskiego – zgłosiła się na Szpitalny Oddział Ratunkowy z gorączką. Innych symptomów choroby u niej nie zaobserwowano. Ponieważ jednak przed kilkoma dniami pacjentka wróciła z Włoch zapadła decyzja o przewiezieniu jej Krakowa, gdzie została poddana badaniom i obserwacji. 

W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa, choć rośnie liczba podejrzeń. 

Wg oficjalnych informacji w Polsce około 20 osób przebywa na szpitalnej obserwacji, 14 objętych jest kwarantanną, a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną, ale na szczęście na razie u nikogo nie potwierdzono występowania tej choroby.

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka (Azja a w szczególności Chiny) powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:gorączka powyżej 38oC; kaszel; duszność – podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go o dalszych działaniach.

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego można znaleźć poradnik jak postępować aby ograniczyć ryzyko choroby <==

IB / Radio Kraków 

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast