ADV
1
Wiadomości

Sezon na kalendarze strażackie – wesprzyj druhów ze swojego sąsiedztwa

Koniec roku to czas gdy zaopatrujemy się w nowe kalendarze. Warto skorzystać z propozycji jaką przygotowują co roku strażacy. Przygotowanie i dystrybucja takich kalendarzy to w wielu jednostkach OSP wielopokoleniowa tradycja.

Zakup kalendarza strażackiego – to cegiełka włożona w rozwój i wsparcie lokalnej jednostki OSP. Każda, nawet symboliczna kwota to dodatkowe środki na zakup nowego sprzętu ratowniczego lub remont budynku remizy. Strażacy nie zbierają tych pieniędzy dla siebie – ale dla wyższego celu. Remiza w wielu przypadkach to jedno z niewielu wspólnych miejsc, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać. Z kolei sprzęt będzie służył w największej potrzebie tym których spotka nieszczęśliwe zdarzenie losowe.

Estetyczne i ciekawie przygotowane kalendarze to także sposób na dokumentowanie lokalnej historii. Strażacy zamieszczają na kalendarzach zdjęcia z najważniejszych wydarzeń jakie są ich udziałem – akcje ratowniczo-gaśnicze, uroczystości i jubileusze. To wszystko buduje świadomość tego jak ważne są Ochotnicze Straże Pożarne.

Wesprzyjmy strażaków dobrym słowem oraz datkiem. A kalendarz niech będzie miłym upominkiem.

Od kilku dni są najnowsze kalendarze OSP Szczepanów na rok 2022. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, druhowie nie będą roznosić kalendarzy w tradycyjny sposób.

– Wszyscy którzy chcieliby nabyć nasz kalendarz mogą to zrobić w najbliższą niedzielę tj. 12 grudnia przed Bazyliką w Szczepanowie po każdej Mszy Świętej oraz w remizie OSP w godzinach 17-19. – informują druhowie z OSP Szczepanów.


foto: OSP Szczepanów
IB

Podobne artykuły

Back to top button