TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Śmieciarz stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

Nie jeden z nas podczas wyprawy na łono przyrody natknął się na widok sterty śmieci, porzuconych przez skrajnie nieodpowiedzialnych i nie dbających o nasze środowisko naturalne wandali. To jedno z poważniejszych przewinień jakie wyrządzić możemy my-ludzie matce naturze. Dlatego ważne jest aby reagować, piętnować i ścigać sprawców tych podłych zachowań.

Jedną z osób zanieczyszczających przyrodę namierzyli policjanci Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej. Mowa o 24-letnim mieszkańcu Skrzyszowa, który wiosną porządkował poddasze swojego domu i zamiast pozbyć się zgromadzonych tam śmieci w cywilizowany sposób, wywiózł stertę odpadów porzucając je w polach.
W połowie kwietnia właściciel gruntu zauważył zalegające na jego posesji śmieci i zdecydował o złożeniu zawiadomienia na policji. I dobrze zrobił, bo dzięki temu sprawa porzuconych odpadów nabrała tempa i znalazła swój szczęśliwy finał. Dzięki zaangażowaniu pracujących nad nią policjantów, już podczas przeglądania nieczystości udało się wpaść na trop, który doprowadził najpierw do rodziny sprawcy, a później do niego samego. Początkowo mężczyzna zaprzeczał wszystkiemu. Jednak w obliczu przytłaczających i skrupulatnie zebranych dowodów, w końcu nie miał wyjścia i do wszystkiego się przyznawał.
Za pozbycie się śmieci na polnym gruncie grozi mu do 5 tysięcy złotych grzywny oraz kara nagany. Musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd.
Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które póki co zmuszona była ponieść gmina.
policja.gov.pl
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast