ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Śmierć na torach pod Tarnowem

O północy w poniedziałek pociąg relacji Przemyśl Główny – Praga zatrzymał się kilkaset metrów przed stacją Tarnów Główny w kierunku Krakowa, z powodu potrącenia osoby. Opóźnienie pociągu trwało ponad 3 godziny. Skład ruszył dopiero przed godziną 3:30.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tuż po północy 2 dyżurny został zawiadomiony o potrąceniu osoby przebywającej w miejscu niedozwolonym na torach w Woli Rzędzińskiej w kierunku Tarnowa. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, które potwierdziły, że doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, technik kryminalistyczny, a czynności nadzorował prokurator z tarnowskiej prokuratury. Ustalenia śledczych wskazały na śmierć 71-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tarnowskiego. Aktualnie trwają czynności zmierzające ustalenia przebiegu i wszystkich okoliczności związanych z tym tragicznym wypadkiem kolejowym. Ruch pociągu na torze nr 2 w kierunku Tarnowa został wstrzymany do godziny 3:25. Wówczas zakończono zbieranie śladów i zabezpieczanie dowodów koniecznych do prowadzenia postępowania w związku ze śmiercią człowieka.

Opóźnienia pociągu międzynarodowego sięgnęło ponad 200 minut.

Aktualnie czynności w sprawie śmiertelnego wypadku na szlaku kolejowym wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button