ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości

Śmiertelne potrącenie na torach

W sobotę późnym popołudniem służby zostały zaalarmowane o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny na szlaku kolejowym do Tarnowa w rejonie przejazdu mostu kolejowego nad rzeka Dunajec.

Około godziny 16.00  dyspozytor numeru alarmowego otrzymał informację, że maszynista pociągu relacji Kraków Główny-Krynica Zdrój, śmiertelnie potrącił mężczyznę w rejonie mostu kolejowego na rzeka Dunajec przy ulicy St. Kassali w Tarnowie. Z relacji maszynisty wynikało, że gdy jechał do stacji Tarnów, zauważył na torze stojącego mężczyznę. Ten pomimo tego, że widział zbliżającą się lokomotywę, nie usunął się ze szlaku kolejowego. Mężczyzna 31-letni tarnowianin poniósł śmierć na miejscu. Podróżnym zapewniono zastępczą komunikację autobusową.

W związku z wypadkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej do Tarnowa od strony Krakowa pierwszym torem był całkowicie wstrzymany. Pociągi zostały przekierowane na drugi tor, co spowodowało kilkudziesięciominutowe opóźnienia składów pasażerskich. Ruch pociągów został przywrócony po godzinie 19:40, gdy zostały zakończone czynności dochodzeniowo-śledcze.

Teraz policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód w ramach prowadzonego dochodzenia wyjaśniają wszystkie okoliczności tej tragedii.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button