ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na drodze wojewódzkiej

Kilkudziesięciominutowe utrudnienia w ruchu miały miejsce we wczesnych godzinach porannych w piątek na drodze wojewódzkiej w Wierzchosławicach. Na skrzyżowaniu dróg kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystę, który zabrany został do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Na następny dzień lekarze poinformowali o jego zgonie.

Ruchliwa droga wojewódzka 975 w Wierzchosławicach na kilkadziesiąt minut została częściowo wyłączona z ruchu, a pojazdy zostały skierowane na objazdy w związku z potrąceniem rowerzysty. Na miejsce wypadku zostały skierowane służby ratunkowe; karetka pogotowia oraz policjanci ruchu drogowego. Zespół ratowników udzielał pomocy rannemu rowerzyście i odwiózł go w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zebrali ślady z miejsca zdarzenia, wykonali szkic oraz zabezpieczyli rower i samochód do szczegółowych oględzin. Z relacji jednego z uczestników tego zdarzenia oraz świadków wynikało, że kierująca pojazdem opel, jadąc w kierunku Wojnicza, chciała zjechać z drogi wojewódzkiej w kierunku Ostrowa. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał w przeciwnym dla niej kierunku i doprowadził do przewrócenia się rowerzysty. Kobieta to 35-letnia mieszkanka powiatu w chwili zdarzenia była trzeźwa. Po wykonaniu niezbędnych czynności, kilka minut po godzinie ósmej, na skrzyżowaniu policjanci przywrócili ruch całą szerokością drogi.

Dalsze czynności przejęli policjanci, na co dzień specjalizujący się w wypadkach komunikacyjnych. To oni na następny dzień otrzymali informację od lekarzy z tarnowskiego szpitala o śmierci 71-letniego rowerzysty. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Będzie odpowiadać przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

policja.gov.pl

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button