ADV
Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Szczurowej solidarna z Ukrainą

Smutne i przerażające doniesienia z Ukrainy. Dnia 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja Rosji! Wojna! Trwa bombardowanie miast. Giną nie tylko żołnierze broniący swojej ojczyzny, ale i ludność cywilna, kobiety i dzieci. Wielu musi opuścić kraj…

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej rozumieją powagę sytuacji. Solidaryzują się z bohatersko walczącym narodem ukraińskim, a także pomagają uchodźcom, składając paczki z ubraniem oraz różnymi przydatnymi rzeczami i produktami. Wspierają i czynem, i słowem.

Piątek 4 marca 2022 roku był w naszej szkole dniem niepowtarzalnym – Dniem solidarności z Ukrainą. Wszyscy przybyli w biało-czarnych lub czarnych strojach, ozdobionych emblematami w barwach ukraińskich – jedni przypinali wstążeczki, inni flagi, a jeszcze inni serduszka. Sale lekcyjne i szkolne korytarze też zostały odpowiednio udekorowane.

Na stelażach pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów klas 5-8, głoszące solidarność z Ukrainą i potępiające wojnę w ogóle. Młodsze dzieci wykonały piękne laurki, które przepełnione były współczuciem i troską o los ich ukraińskich rówieśników. Na innym stelażu z kolei zamieszczono ogromne serce utworzone z małych żółtych i niebieskich serduszek, przypinanych przez wszystkich uczniów na znak solidaryzowania się z narodem ukraińskim, a w szczególności z każdym ukraińskim dzieckiem.

Powstała też „Księga Pamięci” złożona z kart, na których uczniowie z poszczególnych klas zapisywali swoje wsparcie. Padały m.in. słowa: Jesteśmy z Wami całym sercem!!! Stawiajcie dzielnie opór Rosji! Zwyciężycie, wierzymy w to! Życzymy Wam siły i wytrwałości. Niech nasza polska siła i moc będzie z Wami! Możecie liczyć na nasze wsparcie. Ogromnie nam smutno z powodu tej wojny. Dobro zwycięży!

Centralnym punktem szkolnych uroczystości była audycja Samorządu Uczniowskiego, nadana przez radiowęzeł. Oprócz słów wsparcia wszyscy usłyszeli piosenkę „Podajcie rękę Ukrainie” w wykonaniu Ani Czesak, uczennicy klasy 4b. Były to niezwykle wzruszające chwile.

Dzień solidarności z Ukrainą zakończył się w naszej szkole, jednak cała akcja trwa nadal. Wspieramy w myślach i słowach, przynosimy paczki… Przyjmiemy uchodźców, jeżeli będzie taka potrzeba… Tak pisali uczniowie i tak właśnie się dzieje. Mamy nadzieję jednak, że wojna wkrótce się skończy.

Galeria zdjęć <==

Lucyna Gut
SP Szczurowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button