ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sporą ilość narkotyków zabezpieczyli policjanci

Skuteczna praca operacyjna zaowocowała zatrzymaniem 37-latka, który w powiecie limanowskim w swoim mieszkaniu przechowywał prawie 400 gram marihuany, ponad 60 gram mefedronu, a także ponad 40 gram metamfetaminy. Zatrzymany przyznał się do ich posiadania i taki zarzut usłyszał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sukcesem zakończyła się prowadzona od kilku tygodni intensywna praca operacyjna policjantów z Mościc. To „kryminalni” z tej jednostki uzyskali informację, następnie przygotowali realizację i zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Przeszukanie jego pomieszczeń ujawniło dwa zawiniątka zbrylonej, białej substancji o wadze ponad 60 i 40 gram, a także niemalże 400 gram marihuany. Zatrzymany 37-latek oświadczył, że są to jego narkotyki. Wstępne badania przeprowadzone w komisariacie potwierdziły, że zabezpieczona zbrylona substancja to mefedron, a druga to metamfetamina.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do posiadania znacznych ilości narkotyków i został doprowadzony do prokuratury w Limanowej, gdzie usłyszał zarzut określony w artykule 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator po jego przesłuchaniu, zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, a zatrzymany mężczyzna musi się liczyć z konsekwencjami naruszenia Ustawy o przeciwdziałaniu Narkomanii, za którego naruszenie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

policja.gov.pl

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button