ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Spotkanie wcześniaków urodzonych w Szpitalu Powiatowym w Bochni

Po brzegi była wypełniona Aula św. Mikołaja w Bochni w sobotnie przedpołudnie podczas II Dnia Wcześniaka. Organizatorami wydarzenia był zespół Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

W spotkaniu wzięło udział 84 wcześniaków urodzonych w Bochni. Maluchom towarzyszyło ich rodzeństwo oraz rodzice.

Gości witał Jarosław Kycia, dyrektor szpitala, dr Joanna Hurkała kierownik Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka, Karolina Hadała z-ca kierownika oddziału oraz Ewa Nalepa położna oddziałowa.

Organizatorzy spotkania zadbali o atrakcje. Był poczęstunek, muzyka, a także teatrzyk dla najmłodszych. Rodzice mogli skorzystać z porad lekarzy i pielęgniarek, a także fizjoterapeuty. Dla wszystkich dzieci przygotowano prezenty i fioletowe baloniki. Warto dodać, że cała dekoracja spotkania  była fioletowa, kolor ten jest  przypisany do wcześniaków.

Bocheński Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP powstał dwa lata temu. Do tej pory z jego wsparcia skorzystało 300 wcześniaków.

Na szczęście wszystkie trafiły pod opiekę wykwalifikowanej kadry zespołu oddziału noworodków. Bardzo dziękuję personelowi szpitala za ich zaangażowanie i walkę o nasze dzieciaki oraz organizację tego wydarzenia. To ważne, że możemy spotkać maluchy, zobaczyć jak teraz się rozwijają i zmieniają, ale przede wszystkim zobaczyć uśmiech na twarzach ich i ich rodziców. Bo możemy tylko przypuszczać jak ważną walkę stoczyli — mówi Adam Korta Starosta Bocheński

Wydarzenie wsparli: PSS Społem Bochnia, On Beat Group Dawid Jarosz, Koło Gospodyń Wiejskich Lawendowe Nuty z Nieprześni, Sklep KUBUŚ z Bochni, JURA P.P.H.U z Żegociny, INTERNO MASCORT opakowania z Bochni, CAFE ESPRESSO Loryś, Hurtownia Warzyw i Owoców JERZY KARGUL, MIŚ Hurtownia Papiernicza, ENCJO angielski Bochnia, Firma PIEDMONT COOKIES z Proszówek, LA ROCHE- POSAY, HIPP, NESTLE, NUTRICIA, LANSINOH.

Część artystyczną przygotowali Marcin Korbut, Justyna Chmielek- Korbut oraz Arleta Wołos oraz studenci Akademii Muzycznej z Krakowa: Anielka, Gabriela i  Stanisław.

Teatrzyk Skrzat z Krakowa, których zasponsorowały Joanna Hurkała i Karolina Hadała.

Organizatorzy dziękują Sarze Marcinkiewicz- Tabor oraz Dominikowi Tabor za udzielanie cennych porad i wskazówek rodzicom wcześniaków, dyrekcji Szpitala Powiatowego w Bochni, Starostwu Powiatowemu w Bochni, całemu zespołowi pielęgniarsko- lekarskiemu Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka za pomoc i zaangażowanie w organizację tego spotkania, wolontariuszom, wszystkim sponsorom, którzy pragnęli pozostać anonimowi  i wszystkim rodzicom dzielnych wojowników za przybycie i wspólną zabawę.

— [sk]

blank

Podobne artykuły

Back to top button