ADV
KulturaWiadomości

Spotkanie z Wojciechem Wolnym, autorem książki „Kawa Wolnego” / 1 grudnia 2022 r.

„Kawa Wolnego” – produkt „zdrowotny” sporządzany z fig, żyta jarego i żołędzi, który wprost z sąsiadującej z Brzeskiem Słotwiny (będącej obecnie w granicach miasta) wędrował w najodleglejsze zakątki Galicji, Wielkopolski, Prus i Kongresówki, ponownie zawita do Brzeska. Wszystko za sprawą spotkania z Wojciechem Wolnym, potomkiem rodziny Wolnych związanej niegdyś ze Słotwiną, autorem książki „Kawa Wolnego. Stanisławów – Słotwina. Historia o moim pradziadku Antonim Wolnym”, które w czwartek, 1 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.

Wydarzenie na Facebooku <==

Spotkanie stanie się okazją do rozmowy z przedstawieniem rodziny Wolnych o tym popularnym przedwojennym napoju, życiu i działalności Antoniego Wolnego, fabryce kawy w Słotwinie, Wolnówce – nieistniejącym już dworze, gdzie od 1912 roku toczyło się życie i interesy rodziny Wolnych, a także rodzinnych pamiątkach i skarbach domowych archiwów.

Wydarzenie wpisuje się w tradycję spotkań promujących kulturę i historię regionu organizowanych w brzeskiej bibliotece. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button