ADV
blank
Kultura

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim w brzeskiej bibliotece / 29 września 2023 r.

Brzeska biblioteka zaprasza na spotkanie, którego gościem będzie znakomity polski aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, Zbigniew Zamachowski. Artysta wszechstronny, który na deskach teatru oraz na małym i dużym ekranie wykreował wiele niezapomnianych ról, przed dwoma laty świętował 40-lecie swojej pracy artystycznej. Rozmowę z artystą poprowadzi Andrzej Kurdziel, który jako impresario i moderator towarzyszył już w Brzesku Jerzemu Treli, Halinie Kunickiej, Bogusławowi Kaczyńskiemu czy Marcinowi Kydryńskiemu, a przed rokiem Annie Dymnej.

Zbigniew Zamachowski, który gościć będzie w brzeskiej bibliotece w najbliższy piątek /29 września/ o godz. 18:30, to znany aktor filmowy i teatralny. Jest również doskonałym lektorem, czego doświadczyć możemy słuchając audiobooków. Są one dostępne w zbiorach biblioteki w Brzesku.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wydarzenie na facebooku <==

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Mocium Panie, czas na czytanie! – promocja czytelnictwa poprzez postać i twórczość Aleksandra Fredry” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zbigniew Zamachowski
Aktor Filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta wszechstronny.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1985). Współpracował z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza, Teatrem Syrena, Teatrem Polonia, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Do 2018 roku był związany z Teatrem Narodowym, obecnie możemy go podziwiać na scenach Och Teatru, Teatru Polskiego w Warszawie i Teatru Stu w Krakowie. Laureat wielu nagród i wyróżnień za swoje kreacje aktorskie. Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017).

Szerszej publiczności znany z takich filmów, jak „Wielka Majówka”, „Trzy Kolory: Niebieski”, „Trzy kolory: Biały”, „Zawrócony”, „Zmruż oczy”, „Wiedźmin”, „Pitbul. Ostatni pies”, czy najnowsze „Zieja” oraz „Sweat”.

W 2021 roku obchodził jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Od wielu lat odwiedza sceny muzyczne w całej Polsce, gdzie koncertuje ze swoim recitalem.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button