ADV
Wiadomości
Trending

Starosta bocheński Adam Korta wśród kandydatów do Senatu z listy Paktu Senackiego 2023

17 sierpnia 2023 r. po wielu tygodniach pertraktacji Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica, PSL, Polska 2050 oraz Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” zawarły porozumienie w sprawie tzw. paktu senackiego. Wśród kandydatów znalazł się starosta Bocheński Adam Korta. Będzie się ubiegał o mandat senacki w okręgu nr 34.

Okręg wyborczy nr 34 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego i wielickiego (województwo małopolskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej.

– Dziś już mogę to potwierdzić oficjalnie. Przyjąłem propozycję startu w wyborach do Senatu w ramach Paktu Senackiego 2023.

Nie będzie to łatwe wyzwanie, jednak razem możemy zrobić wiele.

Wierzę w jesienne zwycięstwo. Wierzę również, że i teraz będę mógł liczyć na Wasze wsparcie, a w dniu wyborów na Wasze głosy. Jeśli jest Państwu bliska moja dotychczasowa działalność oraz chcą mnie państwo poprzeć w walce o mandat senatora RP to proszę o kontakt.

Otrzymałem już wiele wiadomości ze słowami wsparcia. Dziękuję za to! To potwierdza, że była to dobra decyzja. Wyruszmy razem w podróż do lepszej Polski! – poinformował w mediach społecznościowych starosta bocheński Adam Korta.

Zgodnie z porozumieniem partii opozycyjnych, ugrupowania nie będą przeciw sobie wystawiać kandydatów w wyborach do Senatu. We wszystkich okręgach wystawią wspólnych kandydatów.

W wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu nr 34 największą liczbę głosów uzyskał prof. Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość), który uzyskał 97 648 głosów. [ays_survey id=”4″]


foto: Adam Korta fb
IB / wikipedia / PKW

Podobne artykuły

Back to top button