ADV
Sport

Startujemy z rundą rewanżową PGNiG Superligi!

Grupa Azoty SPR Tarnów powraca do ligowych zmagań i już w najbliższą sobotę zmierzy się z w „azotowych derbach” z drużyną Azoty Puławy w ramach 14. kolejki PGNiG Superligi.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej nareszcie dobiega końca. Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów jest już bardzo spragniona gry o stawkę, co skutecznie udowodniła w zwycięskim meczu 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski z Torus Wybrzeże Gdańsk. Na ekipę z Tarnowa czeka jednak trudne zadanie – w 14. Kolejce PGNiG Superligi zmierzy się z bardzo mocnym przeciwnikiem.

Azoty Puławy zajmują aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli, a na swoim koncie mają zaledwie 3 porażki.  2 z nich puławianie ponieśli w ciągu ostatni 2 tygodni – 14 lutego czterema bramkami ulegli Łomży Vive Kielce, a 6 lutego różnicą dziewięciu bramek przegrali z Orlen Wisłą Płock. Podopieczni Larsa Walthera rozpoczęli ligowe zmagania nieco wcześniej ze względu na zaległe mecze. W drużynie swoją grą wyróżniał się przede wszystkim Andrii Akimenko, który w 2 ostatnich meczach strzelił aż 14 bramek i jest drugi w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi, zaraz za Rennosuke Tokudą.

Tarnowianie, poza pucharowymi spotkaniami z SMS ZPRP Kielce i Torus Wybrzeżem Gdańsk, swoją formę testowali podczas serii meczów kontrolnych. O ile rezultaty pierwszych kilku sparingów nie napawały dużym optymizmem, tak towarzyskie spotkanie z Górnikiem Zabrze oraz ćwierćfinał Pucharu Polski pokazały, że forma zawodników Grupy Azoty SPR Tarnów jest coraz lepsza i słabsza dyspozycja w poprzednich meczach była jedynie wynikiem dużego zmęczenia.

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę czeka nas wyjątkowy pojedynek najlepszych ligowych strzelców. Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów zrobi wszystko, aby udowodnić, że potrafi walczyć do ostatniej minuty nawet z dużo silniejszym przeciwnikiem. Tarnowianie pragną pokazać efekty tygodni ciężkiej pracy i powrócić do superligowych zmagań #silniejsiniżwczoraj.

Natalia Fronk

 

Podobne artykuły

Back to top button