ADV
blank
Wiadomości
Trending

Strażackie ćwiczenia w Maszkienicach / zdjęciach

W środę 5 października 2022 r. na terenie żwirowni w miejscowości Maszkienice zostały przeprowadzone ćwiczenia zgrywające dla nowo tworzonego plutonu zaopatrzenia wodnego z wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzeskiego.

– Manewry polegały na zbudowaniu dwóch magistrali wodnych z węży tłocznych W110 z zalewu wodnego na odległość około 300 metrów do zbiornika brezentowego, następnie odbiór wody i podanie jej z użyciem działka wodno-pianowego – opisują przebieg manewrów druhowie z OSP Dębno.

W podsumowaniu ćwiczeń, które odbyło się w remizie OSP Maszkienice udział wzięli: wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, komendant Powiatowy PSP w Brzesku bryg. Janusz Potera, naczelnik Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych PSP w Brzesku st. kpt. Grzegorz Domagała, specjalista Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych PSP w Brzesku mł. kpt. Piotr Łach (dowódca plutonu), dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku bryg. Jacek Ryncarz.

– Podczas podsumowania przekazano wstępne spostrzeżenia co do dalszego rozwoju tworzonego plutonu, które będą szerzej analizowane przez Komendę Powiatową PSP w Brzesku. Wymieniono się również wspólnymi przemyśleniami i sugestiami, które mogą wpłynąć na skuteczność plutonu zaopatrzenia wodnego.

Jak przekazał Naczelnik Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych PSP w Brzesku ostateczny skład plutonu będzie ustalony po wykonaniu dokładnej analizy zapotrzebowania sił i środków, które wykazały dzisiejsze manewry – podsumowują manewry druhowie z OSP Dębno.

Serdeczne podziękowania dla wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego i KGW Dębno Warkocz Tarłówny za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich uczestników ćwiczeń.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki: OSP KSRG Dębno, OSP Górka, Osp Zawada Uszewska, OSP Niedźwiedza, OSP Maszkienice i JRG Brzesko.


foto: OSP Dębno
IB / OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button