ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z Bielczy podsumowali 20222 / Dużo zdjęć

Poczatek nowego roku to czas licznych podsumowań. Podsumowanie swojej działalności za rok 2022 przygotowali druhowie z OSP Bielcza w Gminie Borzęcin. Na swoim profilu facebookowym zaprezentowali bogatą galerię zdjęć dokumentującą ich pracę w minionym roku. Warto zobaczyć jak wiele działo się za ich sprawą.

– W ubiegłym roku kalendarzowym ostro postawiliśmy na wyszkolenie naszych druhów. W kursach udział wzięło 6 druhów, 4 uzyskało tytuł dowódcy a 2 strażak ratownik – podkreślają druhowie z Bielczy.

Dodatkowo jednostka podejmowała wiele inicjatyw prospołecznych tak aby społeczność lokalna mogła się integrować. Dzięki takim działaniom społeczność Bielczy uzyskała miejsce rekreacji i wypoczynku którym jest „Sępik”.

Również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bielczy działała bardzo prężnie. We współpracy ze starszymi druhami młodzieżówka podjęła się między innymi takich akcji jak: akcja robienia karmników i budek dla ptaków, bud dla psów dla Schronisko w Borku, zbiórka zużytych baterii, pokaz pierwszej pomocy i wiele innych.

– Dziękujemy za wasze wsparcie i liczne przybycie na takie akcje. Zapraszamy również młodzież do wstąpienia w szeregi MDP – zachęcają druhowie z OSP Bielcza.

Rok 2022 był dla druhów z Bielczy czasem licznych wyzwań.

– Każdy z nas dał z siebie 100%, wiele dni przygotowań, wiele dni sprzątania po akcjach, wiele pracy przy naszym sępiku. Ale możemy powiedzieć jedno: BYŁO WARTO! – podkreślają w swoim wpisie na facebooku.

W podsumowaniu nie zabrakło podziękowań dla mieszkańców oraz przedsiębiorców oraz oczywiście życzeń.

– W nowym roku życzcie nam przede wszystkim sił, abyśmy mieli je do podejmowania nowych działań, samodoskonalenia, rozwijania naszej jednostki oraz tworzenia dla was kolejnych inicjatyw – życzą druhowie z Bielczy.


foto: OSP Bielcza
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button