ADV
Wiadomości

Strażacy z gminy Borzęcin z nowoczesnym sprzętem do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa z COVID-19

3 zestawy opryskiwaczy, środków biobójczych oraz środków ochrony osobistej do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 otrzymały w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jednostki OSP z terenu gminy Borzęcin. Przekazane za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku specjalne zestawy sprzętowe trafiły do funkcjonującej w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym OSP Borzęcin Górny oraz do OSP Borzęcin Dolny i OSP Przyborów.

Każdy z otrzymanych zestawów sprzętowych zawiera: opryskiwacz marki STIHL, typ SR 430, 5 kg koncentratu środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litr oleju silnikowego do opryskiwacza oraz 4 szt. gogli ochronnych.

– Strażacy wykonują pracę niezbędną dla społeczeństwa. Mają też swój wielki wkład w obecnej nadzwyczajnej sytuacji, gdy wspólnie walczymy z epidemią koronawirusa. Doceniamy ich pasję i codzienny wysiłek. Wspieramy ich, by mogli realizować swoje zadania w sposób maksymalnie skuteczny i bezpieczny – podkreśla wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Podczas przekazania sprzętu poszczególne jednostki zapoznały się z obsługą i zasadami bezpieczeństwa oraz otrzymały niezbędne dokumenty, w tym m.in. kartę gwarancyjną oraz instrukcję użytkowania.

– Zaletą pozyskanego opryskiwacza jest duży zasięg oprysku. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i posiada pojemny zbiornik na substancje opryskowe – mówi Grzegorz Małek, Komendant Gminny OSP w Borzęcinie, a zarazem Prezes Jednostki OSP w Borzęcinie Dolnym.

Nowy nabytek strażaków posłuży nie tylko do dezynfekcji pomieszczeń, przystanków lub samochodów, ale znajdzie zastosowanie podczas pożarów łąk i ściółki leśnej. Jak podkreślają druhowie, może on być również wykorzystany do nawadniania i opryskiwania traw oraz użytków zielonych, a także w czasie gaszenia niewielkich pożarów.

Zakup urządzenia wraz z elementami został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.


[ml, tell]

Podobne artykuły

Back to top button