ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z OSP Przyborów pomogli posprzątać pogorzelisko

Tydzień temu – 6 czerwca 2021 r. w Przyborowie (Gmina Borzęcin) wybuchł pożar. W godzinach porannych zapalił się budynek gospodarczy. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poparzona. Kobieta próbowała samodzielnie ugasić ogień, ale niestety doznała oparzeń i w efekcie została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W kilka dni później pojawił się pomysł aby w ramach solidarności z poszkodowaną rodziną pomóc w posprzątaniu pogorzeliska.

– Im więcej nas będzie, tym szybciej i sprawniej uda się to zrobić. Chętnych do udzielenia pomocy zapraszamy w najbliższą sobotę na godzinę 9.00. Zbiórka na posesji poszkodowanej rodziny przy drodze prowadzącej do Łęk.
Każdego z nas mogło to spotkać – apelował Paweł Piotrowski sołtys wsi Przyborów.

W sobotę rano 12 czerwca okazało się że jednak sprzątanie zostało odwołane. Wszystko to za sprawą strażaków z OSP Przyborów. W piatek wieczorem strażacy z OSP Przyborów wyprzedzili wszystkich i pomogli w sprzątaniu pogorzeliska!

– Dzięki temu wszystko co trzeba było zrobić zostało zrobione – podsumowuje sołtys Paweł Piotrowski na profilu sołectwa Przyborów.

OSP Przyborów – brawo WY.

Więcej o pożarze pisaliśmy w artykule: Przyborów / Nocny pożar budynku gospodarczego / 6 czerwca 2021 r. <==

IB / OSP Przyborów

blank

Podobne artykuły

Back to top button