ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z OSP Tymowa ze średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym / 22 maja 2021 r.

Wiele powodów do radości mają strażacy z OSP Tymowa – do ich jednostki trafił średni samochód ratowniczo gaśniczy marki Daf. W sobotę 22 maja 2021 r. w remizie rozległ się dźwięk syreny. Tym razem nie był to jednak sygnał alarmowy, a powitalny.  Strażacy-ochotnicy wraz ze swoimi rodzinami przywitali wóz strażacki w niezwykle efektowny sposób. Były błyskające sygnały świetlne, dźwięk syren i flarowisko. Jedynie pogoda nieco nie dopisywała. Ale to już nie przeszkadzało strażakom w świętowaniu.

Samochód jaki trafił do jednostki OSP Tymowa to średni samochód ratowniczo gaśniczy marki Daf model 75CF. Samochód został wyprodukowany w 2001 roku. Kabina może pomieścić 8 osobowy zastęp. Na wyposażeniu znajduje się m.in zbiornik wody o pojemności 3800 l zbiornik wody oraz 200 l zbiornik środka piano twórczego. Całość zasila autopompa Rosenbauer.

– Gratulacje i podziękowania należą się dla wszystkich którzy się do tego przyczynili, że samochód trafił do jednostki. Wśród zaangażowanych osób należy wymienić: druha prezes Romana Karnafała, druha komendanta Tadeusza Janika, druhów ochotników z OSP Tymowa, Urząd Gminy w Czchowie oraz mieszkańców Tymowej – mówią druhowie z OSP Tymowa.

Jednostka OSP Tymowa należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W 2020 r. strażacy byli dysponowani 36 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Samochód z pewnością zapewne będzie dobrze służył przez wiele kolejnych lat.

Serdecznie gratulujemy druhom z OSP Tymowa oraz życzymy im tyle samo powrotów co wyjazdów!

foto: nadesłane / OSP Tymowa

IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button