ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z OSP Wojakowa wspierają strażaków z Ukrainy / #UkrainaChallenge

OSP Wojakowa to kolejna jednostka z terenu Powiatu Brzeskiego, która dołączyła do akcji #UkrainaChallenge. Biorące w akcji jednostki straży pożarnej nagrywają filmy, na których prezentują swoje umiejętności oraz zachęcają do wsparcia finansowego pożarników z Ukrainy. Druhowie z Wojakowej zaprezentowali akcję ratownictwa technicznego z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego.

Nagranie #UkrainaChallenge w wykonaniu OSP Wojakowa<==

Do zadania zostali nominowani przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Do dalszego udziału w akcji druhowie z OSP Wojakowa nominowali: OSP Iwkowa, Osp Ksrg Łososina Dolna oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Ujanowicach.

Akcja #UkrainaChallenge to wsparcie dla strażaków na Ukrainie. To inicjatywa zorganizowana przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (PSP), która ma na celu: podkreślenie wsparcia polskich funkcjonariuszy PSP i OSP dla ukraińskich strażaków oraz zachęcenie do dokonywania dobrowolnych wpłat pieniężnych na konto Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych (DSSN).

Strażacy z Polski znani są ze swojej otwartości i gotowości do niesienia pomocy. W lipcu 2022 r. Państwowa Straż Pożarna pomaga Czechom i Niemcom w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria. Z kolei w sierpniu strażacy z Polski wzięli udział w misji we Francji, gdzie płonęło prawie tysiąc hektarów lasów. Z Polski do akcji skierowano 146 strażaków i prawie 50 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Dane potrzebne do przelewu:
Beneficjent: State Emergency Service of Ukraine
Bank beneficjenta: UKREXIMBANK KYIV
SWIFT: EXBSUAUXXXX
Nr konta beneficjenta – IBAN: UA503223130000025301000000291
Tytuł przelewu: “Donation to the rescuers of Ukraine to eliminate the consequences of military aggression of the Russian Federation”, co w tłumaczeniu oznacza: Darowizna na rzecz ratowników z Ukrainy w celu likwidacji skutków militarnej agresji Federacji Rosyjskiej.


foto & video MPajorStudio
IB

Podobne artykuły

Back to top button